DO PRAWICY

Mój osobisty, prywatny list do polityków Konfederacji i PiS oraz do osób ich popierających.

LAICYZACJA

Wyobraź sobie zakochanego chłopaka, do którego przychodzi jego ukochana i mówi do niego: przepraszam, nie chcę Ciebie, odchodzę. W rozpaczy ten chłopak może krzyczeć, może być agresywny, ale to nic nie zmieni. Agresja nie sprawi, że ta dziewczyna wróci do tego chłopaka i zacznie go kochać.

Podobnie jest z laicyzacją społeczeństwa i odchodzeniem ludzi od kościoła. Wiem, że dla osób prawdziwie wierzących jest to dramat i rozumiem to, jednak nie jesteście w stanie nas powstrzymać i zatrzymać. Pozwólcie nam odejść. Pozwólcie nam odejść od kościoła i żyć po swojemu. Żadnym nakazem ani nakazem, żadną groźbą i przemocą nie przekonacie nikogo do Boga. Ja osobiście jestem agnostyczką. Gdy osoby wierzące mówią „bóg jest!” a ateiści mówią „boga nie ma”, my – agnostycy – mówimy: „nie wiem!”
Nie wiem czy jakikolwiek bóg istnieje czy nie, a jeśli jest, to w którym kościele. Uważam, że człowiek jest tak marną istotką, że nie jesteśmy w stanie pojąć co stworzyło nas, naszą planetę i cały wszechświat.

Drodzy katolicy. Pozwólcie nam odejść. Pogódźcie się z tym. Nie wrócimy do kościoła. Jesteśmy szczęśliwi w naszym braku wiary i – jak głosi nasza konstytucja – uniwersalne wartości etyczne czerpiemy z innych źródeł niż nauki Chrystusa:)

CZY TRZEBA BYĆ PATRIOTĄ

Jest w Polsce wielu patriotów, za którego ja również się uważam, ale chciałabym WAM, wyborcy Konfederacji i PiS zadać pytanie: czy przyzwoity człowiek MUSI być patriotą oraz czy człowiek który patriotą NIE jest, to człowiek o którym NIE możemy powiedzieć, że jest przyzwoity? Są w naszym kraju niewątpliwie patrioci, ale są też osoby, które podróżują i czują się „obywatelami świata”. Czy to źle? Czy taka osoba jest gorsza niż patriota? 🙂 Czy jeśli pan Bosak urodził się w Zielonej Górze to musi w tym mieście mieszkać do końca życia? Czy po wyprowadzeniu się ze swojego rodzinnego miasta należy go potępić i nazwać wrogiem Zielonej Góry? 🙂 Po prostu są osoby przywiązane do miejsca urodzenia i wychowania, ale są też osoby, które… czują się wszędzie tak samo dobrze. Proszę, droga prawico, nie demonizujcie takiej postawy życiowej 🙂

WOLNOŚĆ WEDŁUG BOSAKA

Jeśli pan Krzysztof Bosak pisze, że osoby które nie są „tradycyjnymi chrześcijanami” powinny mieć ograniczone prawa obywatelskie, to czy partia Konfederacja jest uprawniona do tego, aby nazywać się partią wolnościową?


Jeśli WSZYSCY posłowie Konfederacji podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego, czego efektem jest nieludzki, okrutny i bestialski przymus rodzenia bardzo uszkodzonych płodów, to czy taka partia ma prawo do nazywania się partią wolnościową?
Jeśli pan Bosak jest za ustawą zakazującą manifestacji w obronie praw LGBT, to czy Konfederacja ma prawo mówić, że jest partią wolnościową?
Jeśli pan Bosak uważa, że powinien być zakaz zmiany płci to czy taki polityk ma cokolwiek wspólnego z wolnością?
Jeśli pan Bosak chce prawa człowieka zastąpić etyką chrześcijańską, to co to ma wspólnego z wolnością w kraju, który jest najszybciej laicyzującym się krajem na świecie?

Osoby wierzące w różnych bogów, ateiści i agnostycy MUSZĄ dążyć do tego, aby w pokoju żyć w jednym społeczeństwie, a narzucanie swojego światopoglądu innym nie ma nic wspólnego z wolnością.

FASZYZM

W listopadzie 1921 roku Benito Mussolini utworzył Narodową Partię Faszystowską. Partia sama określała się jako partia nacjonalistyczna, narodowa i prawicowa. Program partii postulował ograniczenie roli demokracji, pochwałę rządów silnej ręki, budowę silnego państwa, najważniejszymi wartościami były porządek, hierarchia i dyscyplina. Postulowano, by państwo służyło narodowi i budowało potęgę narodu. Naród był określany jako wartość najwyższa, nadrzędna nad dobrem jednostki. W kwestiach ekonomicznych partia postulowała ograniczenie wydatków państwa, zmniejszenie długu publicznego, zagwarantowanie wolnego handlu. W przemówieniu na zjeździe partii Mussolini stwierdził: W kwestiach ekonomicznych jesteśmy liberałami, ponieważ uważamy, że gospodarka narodowa nie może być powierzona kolektywnym lub rządowym i biurokratycznym organizacjom.

Proszę, drodzy wyborcy przede wszystkim Konfederacji, odpowiedzcie mi na pytanie: W CZYM powyższe postulaty faszystowskie różnią się od postulatów Konfederacji?

DYSCYPLINA

Jeden z najbardziej przerażających postulatów skrajnej prawicy jest dyscyplina społeczeństwa jako alternatywa dla chaosu który wprowadza demokracja. Im bardziej w stronę faszyzmu tym więcej razy powtarzane słowo „dyscyplina”. Doprawdy, za mało w dzieciństwie oglądaliście Pana Kleksa 🙂 proszę, poczytajcie podręczniki pierwszego roku psychologii, pedagogiki i socjologii. Dyscyplina zabija innowacyjność! czy z tym chcecie walczyć, droga prawico? Z innowacyjnością? Przypominam, iż innowacyjność to nie tylko tolerancja, równouprawnienie i równość ale także… internet, redbul Twitter i hybryda od Toyoty:)

PLUGAWE LEWACTWO, NEOBOLSZEWIZM, KOMUNIŚCI

Jestem za demokracją. Uważam, że demokracja, mimo iż nieidealna, jest najlepszym sposobem zarządzania społeczeństwami jaki wymyślono. Jestem za wolnością. Uważam, że każdy człowiek ma prawo do wolności i każda forma organizacji państwa powinna dążyć do tego, aby człowiek był jak najbardziej wolny. Jestem za obroną praw człowieka. Nie jestem za komunizmem, gdyż zabieranie przymusem ludziom ich własności to rodzaj zniewolenia. Jestem za tym, aby państwo pomagało słabszym, ale jeśli ktoś chce żyć na swoją rękę (wolnościowcy, libertarianie), to powinni mieć takie prawo. Czy to oznacza, że jestem plugawym lewakiem? To, że mam inne poglądy oznacza, że możecie mówić że nie jestem Polakiem, że jestem wrogiem ojczyzny? Serio? 🙂

LGBT

Wyobraź sobie chłopaka, który ma na przykład piętnaście lat. Zasypia i myśli o swoim koledze. Budzi się rano i patrzy w telefon, czy ten jego kolega napisał mu jakiegoś sms-a. Nie chce iść na spacer z koleżanką. Chce iść na spacer z kolegą. Zakochał się. Po prostu zakochał się, do cholery! Manifestacje LGBT? To są manifestacje, których uczestnicy NIE CHCĄ SIĘ ukrywać. Nie chcą się wstydzić tego, kim są. Chcą, aby świat zaakceptował ich miłość i ich samych. Chcą się już nie bać. Ich matki nie chcą się bać, czy ktoś ich synów nie pobije, czy nie zabije. Jeśli potępiasz kogoś za miłość, to masz smutne serce. Od momentu, gdy Polska usłyszała „wmawia się nam, że to ludzie” w szkołach, na przystankach zaroiło się od haseł „jebać LGBT. Mam nadzieję, żę Andrzej Duda stanie za to przed sądem za podżeganie do nienawiści.

CENTRUM!

Jeśli ktoś pyta mnie, czy jestem za lewicą czy za prawicą odpowiadam, że jestem radykalnym zwolennikiem CENTRUM. Centrum to taka idea, że wszyscy, bez względu na poglądy, powinniśmy próbować się porozumieć i tak wymyślić Polskę na nowo, aby każdy tu mógł się czuć szczęśliwy:)
Pozdrawiam Was!
Malina