Nauczyciele XXI wieku

Oto moja prywatna, subiektywna lista największych polskich geniuszy w zakresie nowoczesnej edukacji. Ciekawie, po ludzku, z pasją!

Znasz ciekawego nauczyciela onlie? Sam jesteś takim nauczycielem? Napisz do mnie lub zadzwoń – chętnie powiększę ten spis o kolejnych Sokratesów naszych czasów 🙂

Sci Fun

Link do kanału tutaj

Jego najpopularniejszy film obejrzano ponad 4 miliony razy. Umieszcza w sieci filmy edukacyjne od ośmiu lat. Liczba jego stałych widzów to ponad milion osób. Publikuje filmy edukacyjne mieszczące się w tematyce szeroko pojętych nauk ścisłych: astronomia, chemia, fizyka, jednak nie sposób w tym miejscu nie zaznaczyć, iż jego najpopularniejszy film to materiał nie o fizyce czy chemii, ale o tym jak w dzisiejszym świecie odróżniać prawdę od fałszu, o fakenewsach i wiarygodnych źródłach informacji. Jest to bardzo obszerny, wyczerpujący, rzetelny materiał liczący aż sto minut, co jak na realia internetowe jest sytuacją bez precedensu. Link tutaj

Historia bez cenzury

Link do kanału tutaj

Jak sama nazwa kanału wskazuje, materiały bez cenzury! Z przekleństwami i pełne sprośnych, niepoprawnych komentarzy!! Prowadzącym jest Wojtek Drewniak, z wykształcenia historyk, który wcześniej pracował jako radiowiec. Od lat z powodzeniem rozwija kanał HBC i pisze książki bliskie tematyce kanału. Najpopularniejszy materiał zdobył publiczność w liczbie ponad 3 mln widzów, kanał istnieje od 6 lat i doczekał się 1,3 mln stałych widzów.

Uwaga, naukowy bełkot

Link do kanału tutaj

Wbrew nazwie kanału, nie znajdziemy tu żadnego bełkotu! Sama nauka i to weryfikowana na milion sposobów. Kanał prowadzi Dawid Myśliwiec, który jest już chyba (2020) doktorem chemii. Publikuje filmy edukacyjne głównie w zakresie chemii, medycyny, genetyki, zdrowia, ewolucji i nauk pokrewnych. Co ważne, przy kwestiach takich jak GMO czy szczepionki pokazuje wszystkie argumenty zwolenników i przeciwników i bez emocji skupia się na FAKTACH. Bardziej naukowo już się nie da:)

RockYourEnglish

Link do kanału tutaj

Ćwierć miliona stałych widzów (obserwujących), a jeden z jego filmików obejrzano ponad pół miliona razy. RockYourEnglish to kanał edukacyjny dla tych wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się języka angielskiego, ale zwykłe ślęczenie nad podręcznikami nie pomaga:) Kanał prowadzi Paweł Grabias, nauczyciel języka angielskiego o wyglądzie skandynawskiego drwala, ale niech was nie zmyli ten wizerunek! Paweł jest szczerym, otwartym, empatycznym człowiekiem który postawił sobie jeden cel: lekcje NIE mogą być nudne. Sprawdźcie sami jak mu wychodzi realizacja jego ambitnego planu:)

Polimaty

Link do kanału tutaj

Wielu właścicieli telewizorów może kojarzyć Radka Kotarskiego głównie z reklamy pewnego banku, ale swoją popularność zyskał on w zupełnie inny sposób. Radek to twórca kanału Polimaty, który jest kanałem popularyzującym naukę i jej bardzo szerokie spektrum. Jest to jeden z najstarszych polskich kanałów edukacyjnych, bowiem pierwszy materiał Radek nagrał w roku 2012. W roku 2020 kanał cieszy się zainteresowaniem ponad 700 tysięcy stałych widzów, a najpopularniejszy film obejrzano tu aż 2,3 mln razy! Polimaty to kanał naukowo – rozrywkowy i bynajmniej nie jest to opinia ujmująca mu powagi! Kanał ma za zadanie pokazać, jak ciekawa i atrakcyjna może być nauka i poznawanie świata wokół nas!

Nie słodzę – kanał u cukrzycy

Link do kanału tutaj

Kanał prowadzi Maciek, który sam jest cukrzykiem. Choruje na cukrzycę typu I. Kanał prowadzony jest bardzo profesjonalnie, w prosty i przystępny sposób edukuje internautów na temat jednego z największych problemów zdrowotnych społeczeństw rozwiniętych – cukrzycy. Kanał istnieje od 2017 roku i do końca 2020 doczekał się już 66 tysięcy subskrybentów, a najpopularniejszy jego filmik obejrzano 1,3 miliona razy!

Astrofaza

Link do kanału tutaj

Jak sama nazwa wskazuje, kanał o tematyce z zakresu astronomii, ale także o innowacjach, nauce ogólnie i przyszłości. Do końca roku 2020 kanał doczekał się 400 tysięcy stałych widzów, a wszystkie materiały obejrzano tu aż 80 milionów razy! Kanał istnieje od 2015 roku, a na koniec 2020 roku najpopularniejszy ich materiał video obejrzano ponad 2 miliony raz.

Emce

Link do kanału tutaj

Mieszkający w Polsce Huyen Pham i Marcin Nguyen, twórcy kanału, prowadzą go tak profesjonalnie, że w początkowym etapie ich działalności jako internetowych nauczycieli byli posądzani o to, że są po prostu pracownikami – prezenterami jakiejś profesjonalnej firmie branży video. Tymczasem oboje nauczyli się wszystkie sami, tworząc jeden z najbardziej profesjonalnych kanałów edukacyjnych w Polsce. Ich filmy obejrzano już 70 milionów razy, a kanał do końca 2020 roku doczekał się 700 tysięcy stałych widzów.

Arlena Witt

Link do kanału tutaj

Arlena Witt zwana w internecie jak Wittamina. Pół miliona stałych widzów, którzy oglądają jej doskonałe lekcje angielskiego. Arlena napisała dwie książki o nauce angielskiego, a jej filmy edukacyjne obejrzano już 43 miliony razy!

Znasz ciekawego nauczyciela onlie? Sam jesteś takim nauczycielem? Napisz do mnie lub zadzwoń – chętnie powiększę ten spis o kolejnych Sokratesów naszych czasów 🙂